O tym wydarzeniu
Wesprzyj Boski Fest i zgarnij vouchery!
Boski Kolektyw oraz Fundacja BRWI serdecznie zapraszają na 6 edycję Waszego ulubionego festiwalu w magicznym zakątku bydgoskiego Brdyujścia! W drugi weekend lipca znowu spotkamy się by celebrować wspólne pasje, opowieści o przygodach, czy bawić się do samego rana przy dźwiękach nieustannie wydobywających się z odmętów subwooferów, podróżujących następnie razem z taflą wody do miejsc o których marzymy!
NOWOŚCI
Przenosimy Boski Fest! Na pewno zeszłoroczni goście festiwalu zauważyli, że brakowało nam trochę miejsca! Dlatego też w tym roku przenosimy festiwal w zupełnie nowe miejsce. W lipcu będziemy bawić się w Stanicy Wodnej Janowo, przepięknym i malowniczym terenie położonym pod Bydgoszczą – będziecie zachwyceni.
DOBRE I SPRAWDZONE
Niezmiennie odbędzie się niezliczona ilość warsztatów oraz panel dyskusyjny, postawimy kilka naturalnych konstrukcji w duchu DIY a także będziemy aktywnie wypoczywać nad rzeką.
Na miejscu zapewniamy darmowe pole namiotowe, sanitariaty, festiwalową kuchnię (zarówno wegańską jak i dla amatorów mięsa) i bar z przystępnymi cenami!
MUZYKA
Wszystkie koncerty odbędą się w piątek i sobotę na dwóch scenach.
Szczegóły wkrótce :)
WARSZTATY & ZAJĘCIA
Warsztaty i zajęcia odbędą się w sobotę i niedzielę.
Szczegółowe daty warsztatów DIY będą się pojawiały na bieżąco.
Warsztaty to prawdopodobnie najważniejsza część festiwalu – to dzięki nim uczymy się wzajemnie nowych umiejętności, często otwieramy się na nieznane, relaksujemy się, jednym słowem – doznajemy! Jest to też świetna okazja do przeżycia cudownych chwil w gronie rodziny i znajomych, bądź też do poznania zupełnie nowych,ciekawych osób!
Zapraszamy na:
- Warsztaty DIY, w trakcie których zbudujemy elementy festiwalowej infrastruktury
- TAJNIKI OUTDOOR’U, czyli jak dobierać sobie sprzęt sportowy, dokonać przeglądu rowerowego, wymienić samemu łańcuch czy dobrać buty do snowboardu! Wszystko w jednym! Warsztaty będą prowadzić pracownicy sklepu sportowego.
- Warsztaty CAPOEIRA, dzięki którym poznamy podstawowe ruchy w tej sztuce walki, oraz tradycyjne brazylisjkie pieśni. Całość prowadzona przez bydgoską grupę ABADA.
- Warsztat ANIMACJI POKLATKOWEJ, również dla dzieci. Efekt końcowy to wspólnie stworzenie animowanego teledysku.
- Warsztaty TRIBAL FUSION, czyli najnowszej odmiany tańca orientalnego, wykonywanego do dźwięków nowoczesnej muzyki, często elektronicznej. W tajniki kobiecych ruchów wprowadzą nas przedstawicielki studia tańca orientalnego SAMAI.
- Jeżeli chcesz wyćwiczyć swoje poczucie równowagi idealne dla Ciebie będą warsztaty z chodzenia po taśmie czyli SLACKLINE. Nauczysz się stawiać swoje pierwsze kroki pod okiem sprawdzonego sportowca.
- Warsztaty z pływania na SUP’ACH prowadzone przez Sup Tours Bydgoszcz. Na ten warsztat obowiązują wcześniejsze darmowe zapisy.
- Warsztat gry na BĘBNACH, prowadzony przez naszych stałych bywalców Roberta i Mikołaja
-Warsztaty MASAŻU, prowadzone przez fizjoterapeutę w klimacie;) czyli Marcina Woźniaka - ZRÓB SOBIE TORBĘ, czyli efekt boskiej pracy z DAJMY NA TO!
- W tym roku ponownie odwiedzi nas również Jacek Golański ze swoim nowym warsztatem KREATYWNOŚCI!
- Na Boskim nie może również zabraknąć JOGI. którą poprowadzi Justyna Siemiątkowska.
- Kolejną warsztatową atrakcją, będzie RZEŹĄ W GLINIE! Zapraszamy wszystkich tych, któzy pragną rozwijaćsię artystycznie, nie zależnie od manualnych zdolnności!
-KOKOŁAPACZE to też super forma spędzania swojego czasu! Podczas tego wydarzenia będziemy tworzyć niesamowite talizmany, dobierać kamienie szlachetne, kolory sznurków i rodzaje piór. Zajęcia poprowadzi Ada z KOKOSFERY. Niestety, na tym warsztacie jest tylko 10 miejsc.
Obserwujcie wydarzenie, wciąż pojawiają się nowe warsztaty!
BOSKI PANEL
Agnieszka Ziółkowska – Aktywiska miejska i działaczka społeczna związana ze Stowarzyszeniem My-Poznaniacy. Zaangażowana w kampanię przeciwko budowie osiedla kontenerowego w Poznaniu oraz Koalicję dla Mieszkańców Stolarskiej w walce z „czyścicielami kamienic„. Jedna z inicjatorek i współorganizatorka I Kongresu Ruchów Miejskich. Członkini zespołu Krytyki Politycznej.
Pierwsza Polka urodzona dzięki in vitro, walczy z kłamstwami i mitami narosłymi dookoła tej metody, sprzeciwia się piętnowaniu dzieci urodzonych in vitro ze względu na sposób ich poczęcia, domaga się szacunku dla dzieci in vitro w formie/języku w jakim prowadzona jest debata publiczna na ten temat w Polsce.Mirosław „Maken” Dzięciołowski – DJ, promotor i dziennikarz muzyczny. Znany jako „Maken”, „Xiądz Maken I” lub „DJ Bass Reprodukktor Xiądz Maken”.
Od 1988 roku, wspólnie z Mariuszem Dziurawcem tworzy najstarszy – obok Love Sen-C Music – polski sound system Joint Venture Sound System.
Ma na swoim koncie muzyczne dziennikarstwo prasowe (własne fanziny, współpraca m.in. z „Brum”, „Plastik”, „Free Colours”), telewizyjne (TVP Kultura), oraz radiowe (Radio Frem w Zgorzelcu, Radio BRW w Wałbrzychu). Obecnie tworzy audycję Strefa Dread w Polskim Radiu Program IV.Agata Bartczak – ur. 24 lipca 1991 roku w Bydgoszczy. Absolwentka studiów inżynierskich na kierunku gspodarka przestrzenna na Uniwesytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Obecnie pracuje w branży IT. Jej największą pasją są podróże, szczególnie autostopowe. W latach 2010 – 2016 odbyła cztery wyprawy autostopowe, łącznie w tym czasie odwiedziła 33 kraje. W czerwcu wyrusza w około miesięczną podróż po Rosji, Mongolii i Chinach.
Ksiądz Radosław Rakowski – Po przyjęciu święceń kapłańskich w latach 2012-2014 pracował jako wikariusz w parafii św. Stanisława bp w Rydzynie oraz był prefektem w Zespole Szkół Ekonomicznych w Lesznie. Od 2014 jest wikariuszem w parafii Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana w Poznaniu oraz katechetą w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Poznaniu. Duszpasterz młodzieży oraz organizator licznych grup duszpasterskich. Inicjator pomocy dla chrześcijan z Madagaskaru o nazwie „Kura na Madagaskar”. Nominowany w 2015 w plebistycie Człowiek Roku, Głosu Wielkopolskiego. Inicjator wraz z Janiną Ochojską z Polskiej akcji Humanitarnej budowy studni w Sudanie Południowym z okazji 1050 Rocznicy Chrztu Polski.
Organizator licznych akcji społecznych i charytatywnych, między innymi: malowanie garaży na ul. św. Floriana na Jeżycach w Poznaniu, pisania 1050 listów do więźniów z aresztu śledczego w Poznaniu, odwiedzania chorych ludzi i spędzania z nimi czasu. Jako jeden z pierwszych duchowny w Polsce odpowiedział na apel papieża Franciszka i abp Stanisława Gądeckiego i zorganizował pomoc dla uchodźców.Przemek Majkowski – Społecznik, bloger i miłośnik Bydgoszczy, który nie tak dawno temu nawet nie do końca przepadał za swoim miastem.Dzisiaj, na łamach swojej strony „Po Bydgosku”, regularnie pisze o problemach Bydgoszczy i szuka ich rozwiązań, organizuje otwarte spotkania dla aktywnych mieszkańców Bydgoszczy pod nazwą „Rozmowy o Bydgoszczy”, a także zachęca ich do działania lokalnie na osiedlach i w bezpośredniej okolicy zamieszkania. Wspólnie z innymi społecznikami tworzy Otwartą Grupę „Swoje Tutaj”, która lada dzień zająć ma się alternatywną promocją miasta i pracą na rzecz piękniejszej i lepiej funkcjonującej przestrzeni, w której żyjemy na co dzień. Aktywny krwiodawca, miłośnik zwierząt, kraftowego piwa i street artu.
Damian Małas – 23 letni student mechatroniki, a także beergeek i piwowar domowy. Piwowarstwem zainteresował się 3 lata temu, gdy smaki pospolitych piw przestały spełniać jego oczekiwania. Zaczął wtedy swoją przygodę z ich poszukiwaniem i tworzeniem. Do obecnej chwili ma na koncie 30 rożnych warek. Rok temu jego zdolności docenił pierwszy bydgoski multitap -Prolog 9, gdzie jest jednym z dwóch barmanów.
Wiktor Łoś – Miał studiować produkcję muzyczną w Londynie a wylądował na Prawie na Uniwersytecie Jagiellońskim, czego nie żałuje. Zafascynowany Mediacją i Przedsiębiorczością Społeczną spostrzegł potrzebę krzewienia kultury dialogu, dlatego wraz z przyjaciółmi zdecydował się założyć Fundację Optimum Pareto (która m.in. zorganizowała pierwszy panel dyskusyjny na Boskim Feście). Spędził już kilka lat pracując w międzynarodowych kancelariach prawnych (gdzie całkiem nieźle mu to wychodziło) ale zdecydował się przejść do biznesu, dlatego teraz zajmuje się m.in. wdrażaniem sztucznej inteligencji w branży medyczne.
Wszystkie dyskusje odbędą się w sobotę i niedzielę.
ZADANIE WSPÓŁFINANSOWANE PRZEZ MIASTO BYDGOSZCZ
Organizator : Boski Kolektyw & Fundacja BRWI
Partnerzy : Jeżycka Fundacja Senioralna, Wake Park Bydgoszcz, Meskalina Blues Festival
BILETY DO ZDOBYCIA W KAMPANI CROWDFUNDINGOWEJ
Już po raz trzeci zdecydowaliśmy się na tę formę „przedsprzedaży”, ponieważ bardzo chcemy, aby uczestnictwo w festiwalu nie zależało od zasobności portfela. Przez miesiąc możecie wspierać nasz projekt na polakpotrafi wpłatami o dowolnej wysokości. Naszym celem jest uzbieranie 15 000 złotych. Jeżeli ten próg finansowy zostanie osiągnięty do 1 lipca, każdy wpłacający otrzymuje wejściówkę na festiwal, niezależnie od kwoty którą wpłacił. Możecie wybierać także różne dodatkowe nagrody.
Gdzie?
Stanica Wodna Janowo
Kiedy?
8–10 lip 2016 r., 15:00
Line-up
TATA (piątek) | 19:30 |
Illegal Boys (piątek) | 20:30 |
Jafia (piątek) | 21:50 |
Warsaw Balkan Madness (piątek) | 23:30 |
Eugeniusz Kowalski (sobota) | 20:00 |
Zielony Bus Band (sobota) | 21:20 |
Bubliczki (sobota) | 22:40 |
Cena za wejście
Dzieci do lat 10 | 0 |
Seniorzy 60+ | 0 |
Karnet dwudniowy | 50 zł |
1 dzień | 30 zł |
Komentarze
By dodać zdjęcie lub komentarz, musisz być zalogowany. Zaloguj się