Miejsca Zaloguj Wybierz miasto: Trójmiasto

Open’er Festival – Dzień 4

Wydarzenie w:  cLotnisko Gdynia-Kosakowo (Plener)
38
Pitu Pitu poleca!

O tym wydarzeniu

Tego festiwalu chyba nie trzeba przedstawiać. Jest to największy festiwal na Pomorzu. Kolejna edycja i miesiące oczekiwań na ogłoszenie kolejnych artystów i cały rok oczekiwania na te cztery lipcowe dni. Wystąpią najważniejsze muzyczne osobowości na świecie.

Dzień 1: pitupitu.pl/open-er-festival..
Dzień 2: pitupitu.pl/open-er-festival..
Dzień 3: pitupitu.pl/open-er-festival..

Main Stage
Disclosure
Hozier
Kasabian

Tent Stage
St. Vincent
Years & Years

Alter Stage
Kaytranada

➽ W tym roku z Warką Radler 2% można dojść pod samą scenę, więc możecie się swobodnie przemieszczać z piwem w ręku nie tylko po wyznaczonych na ten cel punktach ☺ Więcej informacji o Strefie Specjalności Warki Radler na Open’er Festival 2015 i festiwalowej plaży znajdziecie na dole.

Disclosure
Wydany w maju 2013 debiutancki album Disclosure, „Settle” zadebiutował na szczycie UK Top 40, otrzymał entuzjastyczne recenzje, których dopełnieniem były czołowe miejsca podsumowań roku oraz nominacje do Grammy i BRIT Awards. Howard i Guy Lawrence to pierwszy od kilku lat elektroniczny live act, który popularnością zyskiwaną od momentu debiutu i pozycją na rynku dorównuje największym gwiazdom elektroniki lat 90-tych. Disclosure śmiało rozpychają się pomiędzy najpopularniejszymi zespołami rockowymi i alternatywnymi, udanie zmierzając w stronę headlinerów wielu imprez. W tym roku wracają na Open’era ze specjalnym koncertem, jednym z kilku zaplanowanych na tegoroczny sezon festiwalowy.

Hozier
Wspólnie z London Contemporary Orchestra wykona program, na który złożą się fragmenty kompozycji Greenwooda powstałych na potrzeby filmów „Aż poleje się krew” (There Will Be Blood), „Mistrz” (The Master) i „Norwegian Wood” oraz prace klasyków muzyki współczesnej: Philipa Glassa, Michaela Gordona oraz Xenakisa. Każdy z planowanych na przyszły rok koncertów – a będzie ich zaledwie kilka – będzie miał unikalny program.

Kasabian
Kasabian, czyli wokalista Tom Meighan, gitarzysta/wokalista Sergio Pizzorno i perkusista Ian Matthews zaczęli grać wspólnie w 1997 roku w Leicester. Nagrywanie debiutanckiego albumu zajęło im kilka lat, ale warto było czekać: imienny debiut z 2004 roku zapoczątkował trwającą do dziś dobrą passę zespołu, przynosząc zadziorne „Processed Beats”, „Reason Is Treason” i „Club Foot”.

St. Vincent
Pierwsza artystka Open’era 2015 współpracowała z tak różnymi artystami jak David Byrne, Bon Iver czy grupa Swans. Jeździła we wspólne trasy z Arcade Fire, The National i The Black Keys. Nagrała cztery znakomite płyty, z których ta najnowsza – „St. Vincent” – znalazła się na pierwszym miejscu albumów roku 2014 wg tygodnika NME. Poznajcie St. Vincent – przyszłość muzyki alternatywnej i jedną z najważniejszych współczesnych artystek na światowej scenie! Karierę zaczynała w zespole The Polyphonic Spree, który na początku ubiegłej dekady wyróżniał się na tle młodych gwiazd muzyki niezależnej kilkunastoosobowym składem ubranym w białe szaty. W tej chóralno-rockowej komitywie Annie była gitarzystką. Na krótko trafiła także do równie obszernego składu koncertowego Sufjana Stevensa i z bagażem doświadczeń scenicznych oraz niezłymi pomysłami, w 2006 roku nagrała debiutancki album. Staż u gwiazd amerykańskiej alternatywy w dość oczywisty sposób wpłynął na brzmienie „Marry Me”. Barokowe rozpasanie instrumentarium użytego do nagrania debiutu (na większości grała sama Clark!) portal Pitchfork skomentował słowami: „Pokora nie jest pierwszym słowem, które przychodzi na myśl podczas słuchania tego albumu”. Płyta dobrze wpisywała się w kontekst aktualnych nagrań Arcade Fire czy The Decemberists.

Years & Years
To Olly Alexander, Mikey Goldsworthy oraz Emre Turkmen, trzech londyńczyków, którzy w tym roku znaleźli się nas szczycie plebiscytu organizowanego przez BBC. „Sound of” co roku wskazuje wykonawców, którzy zdaniem dziennikarzy i krytyków mają największe szanse na sukces i w gronie dziesiątek debiutantów prezentują się najciekawiej. Jest także drugi czynnik, który już wcześniej kazał zwrócić uwagę na Y&Y – to związanie się z francuskim labelem Kitsune, który przez lata przyzwyczaił nas do odkrywania nowych artystów i wydawania im debiutanckich singli. Dzięki temu, Y&Y znaleźli się w gronie takich wykonawców jak La Roux czy Klaxons, którzy pierwsze kroki stawiali właśnie w Kitsune. Po singlach wydanych dla tej paryskiej oficyny, Y&Y podpisali kontrakt z dużą wytwórnią, która opublikował ich kolejne EPki.

Kaytranada
Kaytranada to wyrastający na czołową postać gatunku młody producent z Montrealu, którego bezbłędne produkcje, remixy i reworki w ciągu kilku lat znalazły setki tysięcy fanów, a ta grupa wciąż rośnie. Kaytranada potrafi jednego dnia podpisać kontrakt z wytwórnią XL, a kolejnego wypuścić całkowicie darmowego .zipa z kilkunastoma produkcjami. Taki styl działania określa jego obecność na scenie od samego początku. Self-release’y przeplatane są wydawnictwami w małych wytwórniach, a remixy utworów takich gwiazd jak Beyoncé, Janet Jackson czy Pharrell pojawiają się w jego katalogu obok remixów dla JMSN czy BadBadNotGood. Jego styl porównuje się do nieodżałowanego J Dilli i rzeczywiście, funkowy bas, huśtawki bębnów oraz wyczucie melodii budują perfekcyjną mieszankę elektroniki, hip hopu i r’n’b.

Co powiecie na Strefę Specjalności, gdzie dostępny będzie 2%-wy Radler?

Oprócz tradycyjnego zestawu: kaloszy, otwieracza, kurtki od deszczu, latarki, w tym roku, bez względu na pogodę, niezbędny jest też kompletny sprzęt do plażowania, bo w samym sercu imprezy będzie na Open’erze plaża. Leżaki, piasek i zimne napoje. Nie z palemką – będzie dużo lepiej! W strefie specjalności piwnych na Open’erze będzie plaża Warki Radler. A więc okulary słoneczne w dłoń, klapki na nogi i do dzieła. Warka Radler w trzech smakach: cytryna, jabłko i czarna porzeczka z limonką rozciągną pieczę nad festiwalową plażą i podwójnie orzeźwią smakiem piwa i owocowej lemoniady.

Warto plażować z radlerem nie tylko dla przyjemności leżenia na leżaku w stanie błogiego lenistwa. Warto to zrobić jeszcze z jednego powodu: Warkę Radler w festiwalowym kubku będzie można zabrać pod scenę. Z kubkiem Warki Radler przepuści was każda ochrona, ponieważ Warka Radler ma tylko 2% alkoholu. Przed każdym gorącym koncertem musicie tylko przejść przez plażę Warki Radler i zaopatrzyć się w napój o sile podwójnego orzeźwiania piwa i owocowej lemoniady.

Gdzie?

Lotnisko Gdynia-Kosakowo

Kiedy?

4 lip 2015 r., 15:00

Cena za wejście

Bilet 1-dniowy 207 zł
Karnet 4-dniowy 550 zł
Karnet weekendowy (piątek, sobota) 350 zł
Kup bilet

Galeria

38 0 Zgłoś błąd

Komentarze

By dodać zdjęcie lub komentarz, musisz być zalogowany.