Miejsca Zaloguj Wybierz miasto: Trójmiasto

Open’er Festival – Dzień 1

Wydarzenie w:  cLotnisko Gdynia-Kosakowo (Plener)
63
Pitu Pitu poleca!

O tym wydarzeniu

Tego festiwalu chyba nie trzeba przedstawiać. Jest to największy festiwal na Pomorzu. Kolejna edycja i miesiące oczekiwań na ogłoszenie kolejnych artystów i cały rok oczekiwania na te cztery lipcowe dni. Wystąpią najważniejsze muzyczne osobowości na świecie.

Dzień 2: pitupitu.pl/open-er-festival..
Dzień 3: pitupitu.pl/open-er-festival..
Dzień 4: pitupitu.pl/open-er-festival..

MAIN STAGE
Kodaline
A$AP Rocky
Modest Mouse
Drake
Alt-J

Tent Stage
W.E.N.A. x E.A.B.S.
Natalia Przybysz
Chet Faker
Alabama Shakes
Die Antwoord

Alter Stage
WMilky Wishlake
Golan
HV/NOON
Two Gallants
Father John Misty
Dakh Daughters

➽ W tym roku z Warką Radler 2% można dojść pod samą scenę, więc możecie się swobodnie przemieszczać z piwem w ręku nie tylko po wyznaczonych na ten cel punktach ☺ Więcej informacji o Strefie Specjalności Warki Radler na Open’er Festival 2015 i festiwalowej plaży znajdziecie na dole.

Drake headlinerem Open’er Festival 2015! 1 lipca, Gdynia.
Aubrey Drake Graham, znany jako Drake – kanadyjski raper i aktor, którego kariera rozpoczęła się wraz z rolą Jimmy’ego Brooksa w serialu Degrassi: Nowe Pokolenie. Zdobywca nagrody Grammy za Najlepszy Album Rap/Hip-Hop – Take Care w roku 2013. Graham przez długi czas był blisko związany z Young Money Entertainment, aż do czerwca 2009 roku, kiedy to podpisał oficjalny kontrakt z wytwórnią. 15 czerwca 2010 roku ukazał się jego pierwszy album studyjny, Thank Me Later, który zadebiutował na szczycie Billboard 200, rozchodząc się w pierwszym tygodniu w 447.000 kopii na terenie Stanów Zjednoczonych.

Po sukcesie So Far Gone, jego pierwszego minialbumu, Drake otrzymał dwie nominacje do nagród Grammy oraz wystąpił na ceremonii ich rozdania w 2010 roku. Podczas gali przyznano mu jedną statuetkę spośród przydzielonych mu nominacji.

A$AP Rocky
Nowojorski hip hop dawno nie miał tak wyrazistej postaci, jak A$AP Rocky. Wyrazistej, utalentowanej i zaangażowanej w kilka dziedzin na raz. Bo A$AP Rocky to nie tylko raper, ale także producent (ukryty pod pseudonimem Lord Flacko), szef wytwórni A$AP Worldwide, reżyser i projektant mody. A$AP Rocky jest także nieformalnym szefem, a na pewno najbardziej rozpoznawalnym członkiem kolektywu A$AP Mob. Rakim Meyers, bo tak naprawdę nazywa się Rocky, ma zaledwie 27 lat, a już dziś należy do ścisłej czołówki amerykańskiego rapu. Jak każdy szanujący się artysta tego gatunku odebrał staranne uliczne wychowanie, z handlem narkotykami na czele. Dziś ubiera się w najlepszych domach mody, kumpluje się z Rihanną, ale przede wszystkim nagrywa rewelacyjne albumy.

Kodaline
Irlandzki Dublin zapisał się wielkimi literami w historii muzyki. Choć właściwie była to tylko jedna litera i towarzysząca jej cyfra. 35 lat po debiucie U2, w stolicy Irlandii powstała formacja Kodaline (przez kilka lat funkcjonująca pod nazwą 21 Demands), która pierwszy raz pojawi się w Polsce w ramach Open’er Festival. Kodadline swój repertuar opierają na fuzji indie-rocka i folku w stylu Mumford & Sons czy Bombay Bicycle Club. Ich debiutancki album „In a Perfect World” ukazał się w czerwcu 2013 roku. Płyta pojawiła się na szczycie irlandzkiej listy najchętniej kupowanych płyt, oraz na trzecim miejscu UK Top 40. Zespół zbudował również silną pozycję w USA. Nowa płyta Kodaline, „Coming Up for Air”, została wyprodukowana przez Jacknife Lee, studyjnego współpracownika wspomnianych U2, R.E.M. czy Bloc Party.

Modest Mouse
Modest Mouse to jedna z tych grup, które mają status kultowej i całkowicie na niego zasługują. W Polsce jeszcze nigdy nie koncertowali. Najbliżej byliśmy dwa lata temu, ale zespół ostatecznie odwołał całą europejską trasę w tym koncert na Open’erze. Dotrzymali słowa o powrocie, dlatego zobaczymy ich w lipcu na dużej scenie Open’era. I to z zupełnie nowym materiałem!

Alt-J
Grupa z Leeds, która miejsce w muzycznych encyklopediach zapewniła sobie debiutanckim „An Awesome Wave”, miała wszelkie powody, by spocząć na laurach. Ale… zespołu nie zatrzymała ani ogromna popularność pierwszej płyty, ani mordercze dwa lata w trasie koncertowej, ani zmiany personalne. Elektronika, pop, sporo muzycznych eksperymentów to nadal najlepsze określenia charakteryzujące muzykę Alt-J, która bywa trudna w odbiorze, ale ponieważ jest autentyczna, pozwala grupie zapełniać największe obiekty koncertowe w Anglii, a za Atlantykiem budować coraz mocniejszą pozycję.

Chet Faker
Kiedy na listach przebojów i najważniejszych blogach muzycznych niezwykłą popularnością cieszyło się tzw. „hipster R’N’B”, Nicholas James Murphy, dwudziestopięciolatek z Melbourne, trochę na przekór postanowił oddać się soulowi, oczywiście stymulując klasyczny gatunek sporą dawką elektroniki. Warunki głosowe na śpiewanie soulu miał znakomite, pomysły na muzykę również. Zadziałało bardzo szybko. Najpierw cover „No Diggity” z repertuaru Blackstreet, potem pierwsze autorskie wydawnictwo „Thinking In Textures” i wreszcie wspólna EPka z Flume’em. W ciągu roku Chet Faker stał się jednym z najbardziej komentowanych nowych artystów.

Die Antwoord
Niektórzy bardzo chcieli, żeby Die Antwoord byli jednoroczną internetową sensacją, chwilowym hypem dla młodzieży, zmieniającej gusta muzyczne tak samo często, jak plastikowe obudowy do smartfonów. Dziś, 6 lat po wydaniu debiutanckiego albumu, mają na koncie trzy płyty, ogromną bazę fanów i pozycję, która pozwala im znajdować się w pierwszych rzędach festiwalowych ogłoszeń.

Father John Misty
Father John Misty to jedno z muzycznych wcieleń Joshu’y Tillmana, wokalisty, gitarzysty, pianisty a przez lata perkusisty formacji Fleet Foxes. Swoje pierwsze solowe albumy wydawał ponad dekadę temu, choć były to raczej rzeczy docierające do wąskiej grupy fanów, także z racji współpracy z małymi wytwórniami czy nawet próbami własnej dystrybucji. Tillman, multiinstrumentalista, czuwał nad wszystkimi aspektami procesu twórczego. W 2008 roku muzyk dołączył do składu zdobywającego coraz większą popularność zespołu Fleet Foxes. Koncertował z nimi po wydaniu debiutanckiego „Fleet Foxes” oraz nagrał partie perkusji na drugi album „Helplessness Blues”.


Co powiecie na Strefę Specjalności, gdzie dostępny będzie 2%-wy Radler?

Oprócz tradycyjnego zestawu: kaloszy, otwieracza, kurtki od deszczu, latarki, w tym roku, bez względu na pogodę, niezbędny jest też kompletny sprzęt do plażowania, bo w samym sercu imprezy będzie na Open’erze plaża. Leżaki, piasek i zimne napoje. Nie z palemką – będzie dużo lepiej! W strefie specjalności piwnych na Open’erze będzie plaża Warki Radler. A więc okulary słoneczne w dłoń, klapki na nogi i do dzieła. Warka Radler w trzech smakach: cytryna, jabłko i czarna porzeczka z limonką rozciągną pieczę nad festiwalową plażą i podwójnie orzeźwią smakiem piwa i owocowej lemoniady.

Warto plażować z radlerem nie tylko dla przyjemności leżenia na leżaku w stanie błogiego lenistwa. Warto to zrobić jeszcze z jednego powodu: Warkę Radler w festiwalowym kubku będzie można zabrać pod scenę. Z kubkiem Warki Radler przepuści was każda ochrona, ponieważ Warka Radler ma tylko 2% alkoholu. Przed każdym gorącym koncertem musicie tylko przejść przez plażę Warki Radler i zaopatrzyć się w napój o sile podwójnego orzeźwiania piwa i owocowej lemoniady.

Gdzie?

Lotnisko Gdynia-Kosakowo

Kiedy?

1 lip 2015 r., 15:00

Cena za wejście

Bilet jednodniowy 207 zł
Karnet 4-dniowy 550 zł
Kup bilet

Galeria

63 0 Zgłoś błąd

Komentarze

By dodać zdjęcie lub komentarz, musisz być zalogowany.